V prvej časti sme sa venovali úplným intercrossovým základom. Aby si deti zahrali, musia zvládnuť vedenie loptičky a jej chytanie do palice.
Intercross je hra, pri ktorej sa nestojí. V tomto pokračovaní už skúsime prihrávky v pohybe a streľbu na bránku. Je dôležité drilovať prihrávanie za pohybu. Najprv pomalšie. Keď to deti zvládnu, pridáme pasívneho obrancu, neskôr aktívneho. Na vedenie loptičky a prihrávky existuje množstvo cvičení. O nich však až v tretej časti.
Pravidlo 5 sekúnd
Hráč, ktorý vedie loptičku má 5 sekúnd a potom musí prihrať alebo vystreliť. Na malých hracích plochách to môžu byť 3 sekundy. Tieto 3 sekundy treba mať vždy na pamäti. Zabúdali na to aj telocvikári na intercrossovom školení, z ktorého som priniesol tento seriál. Deťom to treba pripomínať. Pred súperovou bránkou sa nesnažte strieľať hneď z nevýhodnej pozície. Hráč má 3 sekundy na zmenu lepšej pozície a streľbu.
Ide to aj bez brankára
Hoci je intercross bezkontaktný šport, v bránke stojí brankár podobný tomu z ľadového hokeja. Zháňať brankársku výstroj je finančne náročné. Obliekanie a vyzliekanie pre potreby telesnej výchovy je časovo nepraktické. Myslím si, že v školských podmienkach sa dá hrať aj bez brankára. Aj v Prievidzi využívajú na bránkach plachty s kruhovými otvormi. Dobre poslúžia aj florbalové bránky alebo malé bránky.
Odoberajte telocvikárske novinky
Telocvikárske novinky do vášho emailu. Nech vám nič neunikne 🙂
Ďakujeme za prihlásenie sa na odber. Teraz vám príde email, v ktorom je potrebné odber ešte potvrdiť.
Upss. Nastala chyba

Vediem Telocvikari.sk a Deivo.sk. Som absolvent FTVŠ UK (Atletický tréner a učiteľ telesnej výchovy a sociálnej pedagogiky). V súčasnosti sa naplno venujem Telocvikari.sk o.z. a podnikaniu. Pomáham telocvikárom a školám s výberom športového vybavenia na kľúč.
Tel. kontakt: +421 908 057 775