3 prípravné cviky na úpoly #upolovehry

Úpoly sú v školskom prostredí kontroverzná téma. Doba sa posunula a niektorí kolegovia sa boja dať deťom vykonať aj kotúľ. Napriek tomu sa nájdu „oldschool“ telocvikari a úpoly s deťmi stále robia.

Ešte minulý školský rok som vám spolu s Majkou priniesol 3 ukážky hodín venovaných úpolom v podmienkach telesnej výchovy. Do tohto bloku patria aj tieto prípravné cviky (hry) na úpoly. Spracované video mi ostalo ležať na hardisku. Ako sa hovorí, lepšie neskoro ako nikdy.

Verím, že tieto cviky padnú vhod ako inšpirácia. Dajú sa využiť ako úvodná hodina do tematického bloku. Keďže sú rýchle a jednoduché, nájdu miesto aj ako doplnok a spestrenie hodiny.

Hra na háčik

Žiaci stoja vo dvojiciach vedľa seba, ale otočení chrbtom. Vonkajšími rukami sa za sebou uchopia za prsty – za háčik. Na signál učiteľa sa snažia svojou silou (ťahom) vychýliť súpera.

Špičkový tanec

Dvojice sa držia rukami za zápästie. Cieľom je čo najviackrát súperovi šliapnuť na špičku. Ruka nie je pasívna. Aby tam bol čo najviac úpolový charakter, je potrebné zdôrazňovať jej úlohu. Žiak sa snaží pažou súpera prisúvať k sebe alebo naopak odtláčať podľa potreby.

Udržanie súpera v zóne

Na krátky časový úsek sa jeden z dvojice snaží zabrániť svojmu súperovi, aby sa dostal zo zóny. Ak sa mu to za napr. 20 sekúnd podarí, vyhráva. Dovolený je len ťah a tlak.

Pri akýchkoľvek úpolových hrách je potrebné mať na zreteli bezpečnosť. Telocvikár musí svoju skupinu poznať a zhodnotiť, pre koho sú vhodné a pre koho nie. Rešpektovanie bezpečnostných pravidiel je nevyhnutnosť.

 

 

Deivo, pre telocvikárov, ktorým záleží

Sport-Thieme Kriketová lopta 80g, priemer 6,5cm

7,00 €

Sport-Thieme Kriketová lopta 80g, priemer 6,5cm Kúpiť

Molten C7 HC3500 Hádzanárska lopta Veľkosť: 1

45,00 €

Molten C7 HC3500 Hádzanárska lopta Veľkosť: 1 Kúpiť

Loptička so stuhou

7,90 €

Loptička so stuhou Kúpiť

Odoberajte telocvikárske novinky

Telocvikárske novinky do vášho emailu. Nech vám nič neunikne 🙂

Ďakujeme za prihlásenie sa na odber. Teraz vám príde email, v ktorom je potrebné odber ešte potvrdiť.

Upss. Nastala chyba

ODOBERAJTE TELOCVIKÁRSKE NOVINKY

Telocvikárske novinky do vášho emailu. Nech vám nič neunikne :)

Ďakujeme za prihlásenie sa na odber. Teraz vám príde email, v ktorom je potrebné odber ešte potvrdiť.

Upss. Nastala chyba.