Hráme s deťmi Discgolf na hodine telesnej výchovy

Discgolf je kombinácia frisbee a golfu. Je to nenáročný šport, ktorý dokáže zapojiť všetky deti. Počas hry žiaci nachodia na čerstvom vzduchu veľa krokov a to sa počíta. Po prvý krát som sa s týmto športom stretol na MatFyz-e. Hneď som vedel že sa k nemu určite ešte vrátim.

Táto hra sa hodí na školské ihriska a všade tam, kde je zeleň a zopár prírodných prekážok. Takéto prostredie sme pre natáčanie našli na Spojenej škole, Tilgnerova v Bratislave. Škola má dva pevné discgolfové koše, čo je u nás zatiaľ skôr rarita.

Čo na discgolf potrebujeme

Discgolfové disky

Na to, aby si deti túto hru mohli zahrať, budete potrebovať discgolfové disky. Bez toho sa nepohnete. Pre začiatočníkov stačia disky na strednú vzdialenosť, tzv. midrange disky. Sú univerzálne a deti s nimi ľahko pochopia techniku hodov.

Discgolfové koše

Existujú pevné koše, ale aj mobilné. Výhodou mobilných košov je ich nižšia cena a možnosť meniť ihrisko a pestrosť hry. Ak škole chýbajú financie, dajú sa koše nahradiť zapichnutou tyčkou a označením páskami hore a dole. Je to však krajné riešenie. Náraz disku do retiazok koša vyvolá zvuk, ktorý je hudbou pre hráča discgolfu. Deti motivuje sústrediť sa a prináša uspokojenie po dobre odohratom hode 🙂

Hádzať do stromu ako na kôš, neodporúčam. Je to živý organizmus a discgolfové disky sú naozaj tvrdé.

Bezpečnosť

Ak hráč hádže, ostatní spolužiaci stoja vždy za ním. Hádzať smie len vtedy, keď pred ním nie je človek alebo zviera. Keď odhádže celá skupina, môžu sa posunúť k odhodeným diskom v poli. Hráči sa pravidelne nestriedajú v hodoch. Vždy hádže ten, ktorý je od koša najďalej. Takto postupujú až ku košu.

Základné tipy hodov

Sú nimi Forehand a Backhand. Pozrite si video, kde nájdete, ako majú deti disk správne držať a techniku týchto základných hodov. Deti si ich rýchlo osvoja a zistia, ako sa disk správa po odhode.

Discgolfové vybavenie pre školy nájdete na Deivo.sk. Partnerom videa sú telocvikári, ktorí nakupujú na Deivo.sk. Ďakujeme 😉

Deivo, pre telocvikárov, ktorým záleží

Sport-Thieme Penový lietajúci tanier Volley

5,00 €

Sport-Thieme Penový lietajúci tanier Volley Kúpiť

Pedalo Chodúle Dĺžka: 150 cm

65,00 €

Pedalo Chodúle Dĺžka: 150 cm Kúpiť

Sport-Thieme Sieťka na kriketové lopty

9,90 €

Sport-Thieme Sieťka na kriketové lopty Kúpiť

Odoberajte telocvikárske novinky

Telocvikárske novinky do vášho emailu. Nech vám nič neunikne 🙂

Ďakujeme za prihlásenie sa na odber. Teraz vám príde email, v ktorom je potrebné odber ešte potvrdiť.

Upss. Nastala chyba

ODOBERAJTE TELOCVIKÁRSKE NOVINKY

Telocvikárske novinky do vášho emailu. Nech vám nič neunikne :)

Ďakujeme za prihlásenie sa na odber. Teraz vám príde email, v ktorom je potrebné odber ešte potvrdiť.

Upss. Nastala chyba.