Kufor – kondičné hry pre deti #1

Kufor je jednoduchá kondičná hra s prvkami taktiky. Keďže je to hra, deti častokrát aj zabudnú, že behajú a rozvíjajú vytrvalosť.

Telocvikár by mal poznať úroveň kondície svojej triedy. Za kapitánov určí deti s najlepšími vytrvalostnými výkonmi. Kapitáni si doplnia svoj tím a určia, kto kedy pobeží.

Je vhodné rozlíšiť skupiny dresmi.

Taktika prebíja vytrvalosť

Do prvého kola štartujú kapitáni. Po dokončení prvého okruhu priberajú do „kufra“ ďalšieho člena zo svojho družstva. Keď dvojica dobehne druhé okolo, pridá sa k nim tretí žiak. Ak je v tíme 5 žiakov, kapitán beží celkovo 5 kôl. T.j. toľko kôl, koľko je členov v družstve. Posledný žiak beží len 1 kolo.

Na trať môže vybehnúť ďalší z družstva až keď dostane babu od posledného bežca zo svojho tímu, ktorý dobieha kolo. Nedáva preto pre kapitána zmysel, aby ušiel najslabším členom svojho družstva. Mal by ich podporovať a výkonnostne potiahnuť. Do rozhodnutí družstva však telocvikár nezasahuje.

V cieli sa stláčajú stopky až keď dobehne posledný člen družstva. Nie prvý. Taktika prebíja vytrvalosť. Deti by nemali len behať ale aj zapájať svoje hlavy.

My sme behali na 250 m ovále. 4-5 žiakov je ideálny počet na družstvo. Záleží od veľkosti okruhu, resp. terénu, kde kufor beháte.

Kto je Alfík

Ak máme dve skupiny po 5 žiakov a jednu skupinu so 4 žiakmi pobeží s nimi aj Alfík. Alfíkom označujeme vymysleného žiaka, ktorý behá v družstve, aby doplnil stav. Ak bude bežať hneď ako druhý za kapitánom, ušetrí družstvu 4 kolá. Teda viac energie. Keď pobeží posledný, len jedno kolo. Učiteľ neradí kapitánovi, kde má Alfíka zaradiť.

Deivo, pre telocvikárov, ktorým záleží

Brožúrka RinoGym

5,00 €

Brožúrka RinoGym Kúpiť

Plastová prekážka Výška: 30cm

8,50 €

Plastová prekážka Výška: 30cm Kúpiť

Sport-Thieme štartovacie bloky Super

199,00 €

Sport-Thieme štartovacie bloky Super Kúpiť

Odoberajte telocvikárske novinky

Telocvikárske novinky do vášho emailu. Nech vám nič neunikne 🙂

Ďakujeme za prihlásenie sa na odber. Teraz vám príde email, v ktorom je potrebné odber ešte potvrdiť.

Upss. Nastala chyba

ODOBERAJTE TELOCVIKÁRSKE NOVINKY

Telocvikárske novinky do vášho emailu. Nech vám nič neunikne :)

Ďakujeme za prihlásenie sa na odber. Teraz vám príde email, v ktorom je potrebné odber ešte potvrdiť.

Upss. Nastala chyba.