Poľovníci a zajace, kondične a takticky náročná vybíjaná

Názov Poľovníci a zajace pôsobí na prvé počutie detsky. Touto vybíjanou však zapojíte aj starších žiakov. Je to asi kondične najnáročnejšia vybíjaná. Deti sa nabehajú a ak chcú vyhrať, musia takticky premýšľať.

Pravidlá hry Poľovníci a zajace

Deti sa rozdelia na poľovníkov a zajace. Keďže hra je intenzívna, stačí interval 2 x 3 minúty.  V tomto čase sa poľovníci na ploche veľkej telocvične snažia nastrieľať čo najviac zajacov. Po uplynutí času sa role poľovníkov a zajacov vymenia.

Útočník môže spraviť s loptou len 3 kroky. Potom musí vystreliť alebo prihrať. Zajace môžu behať v celom priestore. Poľovníci si musia neustále prihrávať. Uspejú, ak sa čo najviac dokážu k zajacom priblížiť.

Ak vystrelím na konkrétneho zajaca, ďalšia strela musí smerovať na iného zajaca. Je pritom jedno, či som trafil alebo minul. Zajac na ktorého poľovníci strieľali naposledy, môže aktívne brániť. Ak ho zasiahnu omylom, bod neplatí.

TIP: Testovali sme pri vybíjanej penové lopty

Zajace po vybití ostávajú v hre. Cieľom je za stanovený čas, napr. 3 minúty, nastrieľať čo najviac zajacov. Ak brániaci sa hráč strelu chytí, položí loptu na zem. Bod sa odráta. Môže nastať situácia, kedy majú poľovníci záporný počet bodov.

Zajace nesmú loptu chytať či dokonca odkopávať. Ak poľovníci nemajú nabité jednou prihrávkou, môžu im prihrávky kaziť. Ak je lopta na zemi, môžu brániť telom bez toho, aby sa dotkli lopty. Šetria tak družstvu sekundy.

Keďže je to rýchla a intenzívna hra, dôležité sú rozlišovacie dresy. Ak máte na hodine veľa detí, môžete hrať turnajovo.

Vybíjaná do veľkej telocvične

Aby ste si túto hru s deťmi naplno zahrali, potrebujete veľkú telocvičňu. Len tak deti dostanú priestor behať ako splašené zajace. Útočiace družstvo nemôže bezhlavo strieľať. S loptou sa musia najprv priblížiť k zajacom.

V malej telocvični je to len o streľbe a hra stráca zmysel.

TIP: Ak hľadáte hru pre menšie deti, skúste hru Húsky.

Deivo, pre telocvikárov, ktorým záleží

Derbystar futsalová lopta Brillant TT

43,00 €

Derbystar futsalová lopta Brillant TT Kúpiť

Lano na preťahovanie 10m z juty

65,00 €

Lano na preťahovanie 10m z juty Kúpiť

Atletický disk tréningový gumený Hmotnosť: 600g

8,70 €

Atletický disk tréningový gumený Hmotnosť: 600g Kúpiť

Odoberajte telocvikárske novinky

Telocvikárske novinky do vášho emailu. Nech vám nič neunikne 🙂

Ďakujeme za prihlásenie sa na odber. Teraz vám príde email, v ktorom je potrebné odber ešte potvrdiť.

Upss. Nastala chyba

ODOBERAJTE TELOCVIKÁRSKE NOVINKY

Telocvikárske novinky do vášho emailu. Nech vám nič neunikne :)

Ďakujeme za prihlásenie sa na odber. Teraz vám príde email, v ktorom je potrebné odber ešte potvrdiť.

Upss. Nastala chyba.