Basketbalové naháňačky – Indická a Driblingová

Basketbalové naháňačky si svoje miesto nájdu na basketbalovej hodine, pri výučbe driblingu, ale aj na spestrenie iných tém. Hodia sa na úvod alebo na záver hodiny, keď zostane ešte trochu času.

1. Indická naháňačka

Podľa veľkosti telocvične určíme 2 – 3  chytačov. Určíme im čiary, po ktorých sa budú môcť pohybovať. Ak nemáme čiary, vymedzíme im zóny, napr. kužeľmi.

Ostatní žiaci sú na kraji telocvične. Každý má svoju loptu. Na povel telocvikára vybiehajú a snažia predriblovať na opačný koniec telocvične bez toho, aby prišli o loptu.

Indická naháňačka sa dá využiť aj bez lôpt. V takom prípade sa jedná len o prebehy. Na basketbalovej hodine však využijeme basketbalové lopty. Žiaci musia predriblovať telocvičňu a chytači sa im snažia loptu vziať.

Každý chytač má svoju čiaru, po ktorej sa môže pohybovať vpravo a vľavo. Len v tomto priestore sa snaží spolužiakom vziať loptu.

Ak sa jedná o basketbalovú hodinu, dbáme na basketbalové pravidlá. Najčastejšie chyby sú „dvojáky“ a vysoký dribling. Upozorňujeme chytačov na chytanie bez faulov.

Je na telocvikárovi, ako ukončí túto naháňačku. Buď určí jediného víťaza alebo posledných troch. Najúspešnejší traja hráči sa stávajú novými chytačmi a idú na čiary.

2. Driblingová naháňačka

Deti driblujú vo vymedzenom priestore. Každý žiak má svoju loptu, okrem chytača. Chytač sa snaží obrať spolužiaka. Ak sa mu to podarí, novým chytačom sa stáva žiak, ktorý o svoju loptu prišiel. Na úvod stačí jeden naháňač. Podľa toho, akú máme triedu, pridáme druhého alebo aj tretieho chytača. Je na telocvikárovi, aby zhodnotil triedu, veľkosť priestoru a počet detí.

Dbáme na basketbalové pravidlá. Najčastejšie chyby sú „dvojáky“, chytanie lopty do dvoch rúk a vysoký dribling. Upozorňujeme chytačov na chytanie bez faulov.

Pri oboch naháňačkách rozvíjame driblingovú zručnosť, priestorové vnímanie a taktické myslenie.

Logo mesta BratislavaProjekt bol realizovaný s podporou hlavného mesta SR Bratislava. Basketbalové naháňačky predstavuje Mgr. Silvia Tormová (Základná škola Dudova 2 v Bratislave).

Deivo, pre telocvikárov, ktorým záleží

Detský skákací vak s ušami Veľkosť: 80 cm

33,90 €

Detský skákací vak s ušami Veľkosť: 80 cm Kúpiť

Sport-Thieme Volejbalová rýchloupínacia sieť Economy

43,99 €

Sport-Thieme Volejbalová rýchloupínacia sieť Economy Kúpiť

Sport-Thieme Penový lietajúci tanier Farba: Modrá

7,20 €

Sport-Thieme Penový lietajúci tanier Farba: Modrá Kúpiť

Odoberajte telocvikárske novinky

Telocvikárske novinky do vášho emailu. Nech vám nič neunikne 🙂

Ďakujeme za prihlásenie sa na odber. Teraz vám príde email, v ktorom je potrebné odber ešte potvrdiť.

Upss. Nastala chyba

ODOBERAJTE TELOCVIKÁRSKE NOVINKY

Telocvikárske novinky do vášho emailu. Nech vám nič neunikne :)

Ďakujeme za prihlásenie sa na odber. Teraz vám príde email, v ktorom je potrebné odber ešte potvrdiť.

Upss. Nastala chyba.