Akú Kin-ball loptu vybrať na telesnú výchovu a prečo

Ak sa telesná výchova znova rozbehne, budú to aktivity vonku, na školských ihriskách. Takto rozmýšľa nejeden telocvikár a vidím to aj na pomôckach, ktoré sú žiadané. Predovšetkých do exteriéru. Patria tam aj Kin-ball lopty.

Ak sa ma niekto opýta, akú Kin-ball loptu si má kúpiť do školy, univerzálne radím čiernu

V týchto dňoch je však dopyt po modrej, ktorá má v názve „Outdoor“. A tu vznikol nápad, spraviť video o výbere Kin-ball lopty do školských podmienok a niekoľko tipov, ako loptu fúkať, starať sa o ňu a na čo si dať pozor.

Porovnanie čiernej a modrej lopty

Modrá Kin-ball lopta je priamo výrobcom určená do exteriéru. Má hrubší plášť a je menšia. Vďaka tomu ju v nepriaznivom počasí vietor menej zanáša.

Hra Kin-ball je určená pre deti od 10 rokov. Ak však chceme hrať prípravné hry aj s mladšími žiakmi, výborne sa k tomu bude hodiť menšia modrá lopta.

Čierna Kin-ball lopta je naproti tomu väčšia a má oficiálny rozmer 122 cm. Ruku na srdce. To, čo  Kin-ball robí kin-ballom, je VEĽKÁ lopta. Je to veľké lákadlo pre deti aj starších hráčov.

Plášť čiernej lopty je tenší. Oproti modrej lopte je však tenší zanedbateľne. A prax ukázala, že Outdoor verzia je rovnako citlivá na suché steblá trávy ako tá čierna.

Ak má škola obmedzený rozpočet

V ideálnom svete si škola kúpi čiernu aj modrú loptu a kaučukovú dušu do rezervy. Kin-ball výrobky sú však patentované a máme preto len jedného výrobcu. Preto sú tieto športové pomôcky na slovenské pomery relatívne drahé. Ak máte teda obmedzený rozpočet, začal by som s čiernou loptou.

A čo strieborná a ružová lopta?

Sú to lopty, s ktorými sa oficiálne súťaží. Majú však tenší plášť ako čierna lopta. Prvým krokom by preto mala byť čierna verzia. A keď sa prepracujete do súťažnej formy, kúpte si aj striebornú (sivú).

Bude mi stačiť kompresor na lopty?

Toto je častá otázka. Rozumiem snahe ušetriť. Bežné kompresory na lopty sú však určené na bežné lopty. Majú nízky prietok vzduchu a dokážu natlakovať na vysoký tlak. Kin-ball lopta potrebuje veľa veľa vzduchu a preto aj iný kompresor. Napríklad takýto, na fúkanie balónov.

 

Deivo, pre telocvikárov, ktorým záleží

Sport-Thieme Podlahové vyznačovacie pásky Farba: Modrá

14,90 €

Sport-Thieme Podlahové vyznačovacie pásky Farba: Modrá Kúpiť

Vrece na skákanie s ušami Veľkosť: S - 55 cm x 62 cm

15,90 €

Vrece na skákanie s ušami Veľkosť: S - 55 cm x 62 cm Kúpiť

Sport-Thieme Medicimbal 1kg

35,00 €

Sport-Thieme Medicimbal 1kg Kúpiť

Odoberajte telocvikárske novinky

Telocvikárske novinky do vášho emailu. Nech vám nič neunikne 🙂

Ďakujeme za prihlásenie sa na odber. Teraz vám príde email, v ktorom je potrebné odber ešte potvrdiť.

Upss. Nastala chyba

ODOBERAJTE TELOCVIKÁRSKE NOVINKY

Telocvikárske novinky do vášho emailu. Nech vám nič neunikne :)

Ďakujeme za prihlásenie sa na odber. Teraz vám príde email, v ktorom je potrebné odber ešte potvrdiť.

Upss. Nastala chyba.