Atletický kruhový tréning na hodine telesnej výchovy

Atletika je kráľovná. Učí deti behať, skákať a hádzať. To sú základy pre akýkoľvek iný šport. Tento atletický kruhový tréning môžete využiť aj na klasických hodinách telesnej výchovy.

Pri kruhovom tréningu už úplné základy nevysvetľujeme. Metodika by mala kruháču predchádzať. Na tejto hodine by sa deti mali predovšetkým zdokonaľovať.

Vyššia efektivita pri každom pokuse

Vykonávať len jednu individuálnu disciplínu, je pre deti náročné. Oveľa viac sa žiaci naučia, ak ich majú možnosť striedať. Je to pre deti pestrejšie a viac sa snažia na každom jednom pokuse. Podobný princíp stanovíšť, sme si už ukázali pri učení základov skoku do výšky.

Beh, skok, hod

Spôsobov, ako trénovať techniku týchto základných lokomócii, je veľmi veľa. Zostavte si stanovištia podľa toho, na čo si trúfate a čo vám podmienky umožňujú.

Frekvenčný rebrík

Deti na rebríku vykonávajú skipinkg. Dvíhajú kolená, pracujú v členkoch a používajú bežecké ruky. Snažia sa pohyb vykonávať frekvenčne a technicky správne.

Prekážky

Môžu to byť klasické ľahké plastové prekážky, alebo skladacie prekážky, ktoré sa dajú používať ako žinenka.  Podľa typu a výšky prekážok, zvolte stanovište na prebehy, alebo skočnosť. Napríklad odrazy na jednej nohe, striedavonož atď.

Tip: Skokanská abeceda na žinenkach

Hody

V telocvični je ideálne trénovať hod o stenu. Žiak by mal vedieť loptu o stenu hodiť, ale aj chytiť. Ak to dokáže na desať metrov, posunieme mu kužele o kúsok ďalej. Aby mal motiváciu sa zlepšovať.

Skok do diaľky

Pre odraz sme využili horný diel zo švédskej debny. To pomáha ku skráteniu posledného kroku pod seba a lepšiemu odrazu. Pre dopad sme pripravili žinenky.

Nech je telocvikár na akomkoľvek stanovišti, mal by si udržovať prehľad o celkovom dianí v telocvični. Je dôležité deti opravovať a chváliť za snahu a zlepšenia.

Toto video vzniklo vďaka podpore BSK. Pohybové hry predstavuje Mgr. Mária Bizoňová (Spojená škola sv. Vincenta de Paul v Bratislave).

Partner projektu:

Deivo, pre telocvikárov, ktorým záleží

Sport-Thieme Podlahové vyznačovacie pásky Farba: Modrá

14,90 €

Sport-Thieme Podlahové vyznačovacie pásky Farba: Modrá Kúpiť

Sport-Thieme Florbalové loptičky 10ks Farba: Červené

33,00 €

Sport-Thieme Florbalové loptičky 10ks Farba: Červené Kúpiť

Stolnotenisová raketa Tacteo Outdoor Variant: Tacteo 50, čierno-modrá

25,00 €

Stolnotenisová raketa Tacteo Outdoor Variant: Tacteo 50, čierno-modrá Kúpiť

Odoberajte telocvikárske novinky

Telocvikárske novinky do vášho emailu. Nech vám nič neunikne 🙂

Ďakujeme za prihlásenie sa na odber. Teraz vám príde email, v ktorom je potrebné odber ešte potvrdiť.

Upss. Nastala chyba

ODOBERAJTE TELOCVIKÁRSKE NOVINKY

Telocvikárske novinky do vášho emailu. Nech vám nič neunikne :)

Ďakujeme za prihlásenie sa na odber. Teraz vám príde email, v ktorom je potrebné odber ešte potvrdiť.

Upss. Nastala chyba.